Zahrady tvoří důležitý a poměrně bohatý biotop pro ptačí faunu. To ještě více platí ve větších městech jako je Praha, kde je tento biotop klíčový pro život některých ptačích druhů.

Cílem tohoto projektu „Ptačí zahrady“ je zvyšovat povědomí veřejnosti o biodiverzitě ptáků v našich zahradách a podporovat její rozvoj. První etapou projektu je spouštění facebookové komunity  „Ptačí zahrady“, která umožňuje všem zájemcům podělit se o zkušenosti týkající se ptáků na zahradě, ať se jedná o jejich pozorování a focení, jejich přikrmení, kroužkování, zajištění hnízdících budek, vytváření vhodných zahradních biotopů pro ptáky, atd.

Odkaz na komunitu  „Ptačí zahrady“ : https://www.facebook.com/pages/Pta%C4%8D%C3%AD-zahrady/460085484064300

Zdůrazňujeme, že tento projekt je zaměřený na širokou veřejnost, takže k jeji učasti není vůbec podmínkou být ornitologem nebo odborníkem v jinem souvejícím odboru. Stačí jen se zajímat o ptáky na zahradě, ať se jedná o Vaší zahradu, nebo o zahradu u Vašeho bydlení, pracoviště, školy, atd.

 

Koordinátor projektu : Denis Matthey, kontaktní e-mail : ptacizahrady(at)seznam.cz

Denis je milovníkem přírody, který ve svém volném času se věnuje pozorování ptáků i ostatních živočichů.  V poslední době se zaměřuje na ptáky na vlastní zahradě, kde se snaží vytvářet vhodné podmínky pro jejich život. Denis se rád s Vámi poděli o svých zkušenostech na vlastní zahradě, podívejte se na Facebookové stránky komunity „Ptáci na zahradě“, https://www.facebook.com/pages/Pt%C3%A1ci-na-zahrad%C4%9B/415127875243453

Jde o komunitu, takže Vaše komentáře a připomínky jsou vítané.

Další informace o Denisové zahradě :

 

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.